Конспект: К. МАЛИЦЬКА «СОЛОВЕЙ». ХУДОЖНЯ ОПОВІДЬ ПРО ПТАШКУ. ОБРАЗ СОЛОВ’Я ЯК ВТІЛЕННЯ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ

Конспекти

Мета:продовжити знайомити школярів з творчістю К. Малицької; зо­середити увагу на ідейно-художньому аналізі твору письменниці «Соловей»; вчити учнів виразно читати художній опис твору; вміти пояснити власне розуміння образу солов’я; розвивати вміння учнів користуватися додатковою літературою, грамотно висловлювати власні думки, почуття, спостереження; форму­вати кругозір, свій погляд; виховувати почуття любові до рід­ного краю, його краси, довкілля; прагнення оберігати природу; прищеплювати зацікавленість до наслідків власної праці.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: портрет К. Малицької, ілюстрації з пейзажем краси рідного краю, текст твору «Соловей», фонозапис солов’їного співу, ди­дактичний матеріал (тестові завдання, картини).

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент

II. Перевірка домашнього завдання

  1. Декламування вірша-нісні К. Малицької

«Чом, чом, чом, земле моя». Визначення кращих виконавців

  1. Заслуховування інформації, яку підготували учні про солов’я-птаха

а)      Великий тлумачний словник сучасної української мови.

Соловей. 1. Маленький перелітний корисний птах родини горобиних, з сі­рим оперенням, самець якого чудово співає, особливо в період гніздування. 2. Людина, яка має гарний, переважно високий голос і володіє мистецтвом співу. 3. Про поета-лірика.

б)      Енциклопедія.

Соловейко (Luscinia) — рід птахів роду горобцеподібних. Об’єднує 10 ви­дів, поширених у Палеоарктиці. В СРСР — 7 видів, в т. ч. в УРСР — 3: С. за­хідний, східний або варакушка. Довжина тіла 14,4-20,5 см, вага 13,4-27г. Забарвлення оперення переважно буруватих кольорів; у самця синьошийки яскрава пляма на горлі. Зустрічаються в чагарниках, заростях лісів, садів та парків. Гніздяться головним чином на землі під кущами. Кладка в травні з 4-7 яєць, які насиджує самка протягом 13-14 днів. Живляться солов’ї комахами, їхніми личинками та дрібними безхребетними, яких здобувають на землі серед сухого листя. Перелітні птахи. Корисні. Самці чудово співа­ють. В їхньому співі буває до 24 колін.

Скачати

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий