Складання тексту за початком і кінцівкою на основі ілюстра­ції

Тема. Складання тексту за початком і кінцівкою на основі ілюстра­ції.

Мета. Закріпити знання про будову тексту, його складові частини; учити переказувати діалогічний текст в особах; складати тексти за початком і кінцівкою; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати чесність, працьовитість.

Обладнання. Таблиця «Текст», роздаткові картки.

Хід уроку

  1. Організація класу до уроку
  2. Актуалізація опорних знань
    1. Повторення про будову тексту.

—  Користуючись таблицею, розкажіть, з яких частин складається текст?

—  Що таке зачин? Основна частина? Кінцівка?

—  Як починається в тексті кожна частина?

—  Чи можна вважати текст повним, якщо в ньому відсутня якась частина?

  1. Робота з картками.

—  Поставте частини в правильному порядку. За­пишіть текст.

I      варіант.

Прийшли гості. Багато святкових подарунків.

З Днем народження, Тетянко!

У Тетяни іменини.

II   варіант.

Гарна буде юшка на вечерю.

Дідусь з Юрком ходили ловити рибу.

Прийшли до ставка. Закинули вудки. Дідусь пій­мав три щуки, а Юрко — двох карасиків.

III     варіант.

Старий їжак вирішив прогулятися.

Смачний буде сьогодні сніданок у їжакової родини. На галявині він знайшов велику білу сироїжку. Наколов її на голки і поніс додому.

—  Прочитайте записані тексти.

  1. Повідомлення теми і завдань уроку

—  Сьогодні ми продовжуватимемо працювати з тек­стами, доповнюватимемо їх і переказуватимемо.

IV. Основна частина уроку

  1. Каліграфічна хвилинка.

Лл ли лу ла лисиця

В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має. їй на місці не сидиться,

А зовуть її…

—  Спишіть загадку, допишіть відгадку.

—  Що ви знаєте про лисицю?

—  Які казки про неї читали?

  1. Колективна робота. Вправа 100, с. 49.

—  Прочитайте текст.

—  Яких частин не вистачає в тексті? Придумайте їх. Запишіть зачин.

—  Як би ви назвали цей текст?

—  Який висновок повинні зробити для себе біло­чки?

—  Перекажіть казку в особах. Скільки учнів для цього потрібно?

  1. Фізкультхвилинка.

Лиска ягоди збирає,

Біля ясена кружляє.

Білка по гілках стрибає,

У дуплі свій скарб складає.

У норі принишкла мишка,

У норі у миші тиша.

  1. Усне складання розповіді за малюнком. Вправа 101, с. 50.

—  Прочитайте початок розповіді. Про що ви довіда­лись?

—  Прочитайте кінцівку. Про що в ній йдеться?

—  Яка частина тексту відсутня? Чи можна здога­датися, про що в ній йтиметься?

—  Давайте складемо основну частину за малюн­ком.

—  Спишіть кінцівку тексту в зошит.

  1. V.    Узагальнення і повторення вивченого

Виконання вправи 102, с. 50.

—  Відгадайте загадку Володимира Лучука.

—  Що вам відомо про китів?

—  Прочитайте текст вправи.

—  Що нового ви дізналися про китів?

—  Попрацюйте в парах, виконуючи завдання 4 до вправи.

  1. VI.  Підсумок уроку

—  Що ви знаєте про текст?

—  Які частини ми добирали до неповних текстів?

  1. Домашнє завдання

Вправа 103. Пояснення виконання.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий